ZAUŁEK z WOLUMINEM            

Co już za nami

PROTOKÓŁ XI FESTIWALU KULTURY PRZEDSZKOLNEJ

PROTOKÓŁ XI FESTIWALU KULTURY PRZEDSZKOLNEJ

 

PROTOKÓŁ

XI FESTIWALU KULTURY PRZEDSZKOLNEJ

15 – 16 – 17 MAJ 2012


W XI edycji Festiwalu Kultury Przedszkolnej zaprezentowało swoje umiejętności artystyczne 680 dzieci z 28 Przedszkoli, przygotowanych przez 95 nauczycieliwychowania przedszkolnego. Wystąpiły Przedszkola Nr 2, 4, 7, 8, 11, 12, 16, 23, 25, 30, 31, 32, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 49, 54, 55, Akademia Przedszkolaka „Smyk”, Taneczne Przedszkole „SMYK”, Przedszkole Niepubliczne Sióstr Serafitek, Przedszkole Integracyjne Nr 1, Przedszkole Publiczne w Bestwinie, Dziecięca Grupa Twórcza „Skrzaty” - Dom Kultury „Włókniarzy”, Dziecięca Grupa Twórcza – Dom Kultury w Hałcnowie.

Jury w składzie:

Magdalena Gałuszka – UNIKIDS – HELEN DORON

Czesława Manowska - metodyk nauczania przedszkolnego

Renata Mikołajczyk - doradca metodyczny edukacji wczesnoszkolnej

Krystyna Małecka – instruktor teatralny, Kierownik DK w Hałcnowie

p r z y z n a ł o :

 

PODZIĘKOWANIA

1. Dla PRZEDSZKOLA NR 2 w Bielsku-Białej za znakomitą inscenizację wiersza pt. „Leń”, piękne kostiumy i swobodę sceniczną

WYRÓŻNIENIE INDYWIDUALNE otrzymali

  • JAŚ SULIMIERSKI za rolę Pana Kleksa w inscenizacji piosenki
    pt. „ Witajcie w naszej bajce”

  • OSKAR KRYSTA za brawurowe wykonanie tańca

2. Dla PRZEDSZKOLA NR 44 w Bielsku-Białej za starannie przygotowany program, czysty śpiew i piękne kostiumy

WYRÓŻNIENIE INDYWIDUALNE otrzymali

  • JAŚ PABIS za spontaniczność i radość na scenie

  • GABRYSIA JĘDRYSIAK za spontaniczność i radość na scenie

3. Dla PRZEDSZKOLA NR 39 w Bielsku-Białej za spójność programu artystycznego, żywy akompaniament, piękny śpiew, kostiumy i spontaniczność małych aktorów

WYRÓŻNIENIE INDYWIDUALNE – otrzymali

  • NADIA CZYŻ za rolę narratora w wierszu pt. „Konik polny i mrówka”

  • OLIWIER SNAKOWSKI za rolę „konika polnego” w wierszu pt. „Konik polny i mrówka”

4. Dla PRZEDSZKOLA NR 40 w Bielsku-Białej za układ choreograficzny tańca pt. „Korowód marszowy”, piękne kostiumy i bajkowość programu artystycznego

WYRÓŻNIENIE INDYWIDUALNE – otrzymali

  • WERONIKA JAROSZ za rolę „Kopciuszka” w inscenizacji wiersza pt. „Spotkanie bajek”

  • KAMIL KUJAWA za rolę Smerfa w inscenizacji wiersza pt. „Spotkanie bajek”

  • KAROLINA BAJERABAS za piękny śpiew w inscenizacji piosenki pt. „Są gdzieś bajki”

5. Dla DZIECIĘCEJ GRUPY TWÓRCZEJ „SKRZATY” - DK „Włókniarzy” - dla najmłodszych uczestników Festiwalu - za urok i wdzięk sceniczny, piękne kostiumy oraz interpretację wiersza pt. „Żuk”

WYRÓŻNIENIE INDYWIDUALNE – otrzymali

  • KLAUDIA JANOSZ za rolę „Biedroneczki” w inscenizacji wiersza pt. „Żuk”

  • FILIP OLEKSY za rolę „Żuka” w inscenizacji wiersza pt. „Żuk”

NAGRODA INDYWIDUALA dla MAI KŁADZKOWSKIEJ - za samodzielnie wykonaną prace plastyczną pt. „Biały kotek”

NAGRODA INDYWIDUALA dla BORYSA BORKOWSKIEGO - za samodzielnie wykonaną prace plastyczną pt. „Kosmos”


6. Dla DZIECIĘCEJ GRUPY TWÓRCZEJ – DK w Hałcnowie za piękną scenografię, kostiumy i spójność programu artystycznego

WYRÓŻNIENIE INDYWIDUALNE – otrzymali

  • IGNAŚ MASNY za rolę „Króla” w inscenizacji wiersza pt. „Deszczowy Król”

  • KAROLINA STANCLIK za brawurowe wykonanie piosenki pt. „Deszczyk”

NAGRODA dla Dziecięcej Grupy Twórczej za samodzielnie wykonaną zespołową prace plastyczną pt. „Deszczowy król”


7. Dla NIEPUBLICZNEGO PRZESZKOLA SIÓSTR SERAFITEK w Bielsku-Białej za piękne kostiumy, przygotowanie wokalne, inscenizację wiersza i układ choreograficzny w tańcu pt. „Taniec kwiatów”

WYRÓŻNIENIE INDYWIDUALNE – otrzymała

  • ZUZANNA JURECKA za brawurowe wykonanie piosenki pt. „Świat się zieleni”

  • MARTYNA GIEŁTOWSKA za interpretację wiersza pt. „Pszczółka, która szczęścia szukała”

8. Dla PRZEDSZKOLA NR 16 w Bielsku-Białej za spójność programu artystycznego, dynamikę taneczną oraz interpretację wiersza pt. „Szły raz myszy”

WYRÓŻNIENIE INDYWIDUALNE

  • OLIWIA MIKLER za znakomitą recytację, świadomość sceniczną oraz grę aktorską z lalką teatralną otrzymała Indeks Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS

9. Dla PRZEDSZKOLA NR 4 w Bielsku-Białej za spójność programu, piękne kostiumy, układ taneczny do piosenki pt. „Tańcząca wiewióreczka” oraz radość i wdzięk małych wykonawców

WYRÓŻNIENIE INDYWIDUALNE – otrzymali

  • JAŚ GACEK za rolę zająca w programie pt. „Tańcząca wiewióreczka”

  • HUBERT HALADYN za rolę ślimaka w programie pt. „Tańcząca wiewióreczka”

  • DOMINIKA PINDEL za rolę narratora w programie pt. „Tańcząca wiewióreczka”

10. Dla TANECZNEGO PRZEDSZKOLA „SMYK” w Bielsku-Białej za interpretację, grę aktorską i sprawność sceniczną małych artystów w wierszu pt. „Bal” oraz piękne kostiumy

WYRÓŻNIENIE INDYWIDUALNE – otrzymali

  • OLIWIA BIAŁAS za rolę królowej w wierszu pt. „ Bal”

  • FRANEK CZARNECKI za brawurowo wykonany taniec pt. „U-I-U-U-T”

  • MARTYNA SMOŁKA za brawurowo wykonany taniec pt. „U-I-U-U-T”

NAGRODA dla Tanecznego Przedszkola „SMYK” za samodzielnie wykonaną zespołową prace plastyczną pt. „Paw”

11. Dla PRZEDSZKOLA NR 32 w Bielsku-Białej za brawurowe wykonanie tańca pt. „Zorba”, pełną humoru interpretację wiersza pt. „ Rozmowa o krecie a może o Krecie?” oraz staranne kostiumy

WYRÓŻNIENIE INDYWIDUALNE – otrzymały

  • OLGA KOCOŃ – za rolę krecika w wierszu pt. „ Rozmowa o krecie a może o Krecie?”

  • KAMILA TOMASZCZYK za dynamiczne wykonanie piosenki pt. „Na plaży”

  • NADIA WRÓBEL za dynamiczne wykonanie piosenki pt. „Na plaży”

NAGRODA dla Przedszkola nr 32 za samodzielnie wykonaną zespołową prace plastyczną pt. „Wakacyjne marzenia”

12. Dla AKADEMII PRZEDSZKOLAKA „SMYK” w Bielsku-Białej za spójność i bajkowość programu artystycznego, piękne wykonanie układu choreograficznego pt. „Walc” oraz inscenizację wiersza pt. „Dziwne przygody Kopciuszka”

WYRÓŻNIENIE INDYWIDUALNE – otrzymali

  • HANNA SZYMALA za rolę narratora w wierszu pt. „Dziwne przygody Kopciuszka”

  • PIOTR WOŹNIAK za piękny śpiew i aktorską interpretację piosnki
    pt. „ Zielony walczyk”

  • OLIWIA ŻYGLIŃSKA za rolę kopciuszka w wierszu pt. „Dziwne przygody Kopciuszka”

  • ZOSIA ROZTOCZYŃSKA za rolę „dworki” w wierszu pt. „Dziwne przygody Kopciuszka”

  • MAXIM-MEI STOLZE za rolę „dworki” w wierszu pt. „Dziwne przygody Kopciuszka”

13. Dla PRZEDSZKOLA NR 42 w Bielsku-Białej za piękne kostiumy i inscenizację wiersza pt. „ Księga morskich opowieści”

WYRÓŻNIENIE INDYWIDUALNE – otrzymali

  • PAWEŁ RYCAK za interpretację wiersza pt. „Księga morskich opowieści”

  • PATRYK BANASZKIEWICZ za interpretację wiersza pt. „Księga morskich opowieści”

  • MARIA ZAGÓRSKA za interpretację wiersza pt. „Księga morskich opowieści”

  • ALEKSANDRA MACIUK za ekspresję w tańcu

  • LAURA KOBIELA za ekspresję w tańcu

NAGRODA dla Przedszkola nr 42 za samodzielnie wykonaną zespołową prace plastyczną pt. „Morskie opowieści”

14. Dla PRZEDSZKOLA NR 30 w Bielsku-Białej za układ choreograficzny do tańca pt. „Marsz florentyński”, kostiumy i wykonanie piosenki pt. „Smok rock”

WYRÓŻNIENIE INDYWIDUALNE – otrzymali

  • ALEKSANDRA STUGLIK za piękny śpiew

  • ALEKSANDER CISEK za rolę smoka w wierszu pt. „Ballada o uprzejmym smoku”

  • JAKUB WASILEWSKI za wdzięk i urok sceniczny

15. Dla PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO w Bestwinie za interpretację wiersza pt. „Wiosna idzie” oraz wykonanie tańca pt. „Walc kwiatów”

NAGRODA dla Przedszkola PUblicznego w Bestwinie za samodzielnie wykonaną zespołową prace plastyczną

16. Dla PRZEDSZKOLA NR 7 w Bielsku-Białej za walory dydaktyczno-wychowawcze w programie pt. „Dbam o środowisko”

WYRÓŻNIENIE INDYWIDUALNE – otrzymali

  • KAROLINA SŁOWIK za rolę mamy Misiów w inscenizacji wiersza pt. „Jak leśna gromadka dbała o swój las”

  • DAWID GIEMUŁA za rolę Misia w inscenizacji wiersza pt. „Jak leśna gromadka dbała o swój las”

  • ZUZIA SZKLARSKA za wdzięk i urok sceniczny

17. Dla PRZEDSZKOLA NR 8 w Bielsku-Białej za scenografię, kostiumy, choreografię tańca pt. „Zabawa” oraz ilustrację piosenki pt. „Walczyk szczęśliwych dzieci”

WYRÓŻNIENIE INDYWIDUALNE – otrzymali

  • OLIWIA SZUBERT za wykonanie piosenki pt. „Walczyk szczęśliwych dzieci”

  • NIKOLA BOŻEK za wykonanie piosenki pt. „Walczyk szczęśliwych dzieci”

  • OLIWIA CZAUDERNA za wykonanie piosenki pt. „Walczyk szczęśliwych dzieci”

  • JULIA ŚLUSARCZYK za interpretację wiersza pt. „Magiczne miejsca”


NAGRODY SPECJALNE


1. Dla PRZEDSZKOLA NR 54 w Bielsku-Białej za interpretację i inscenizację wiersza pt. „ Brzydkie kaczątko”, układ choreograficzny do tańca łabędzi oraz spójność artystyczną programu.

WYRÓŻNIENIE INDYWIDUALNE

  • KRZYŚ TURKOWSKI za rolę Doktora Janusza Korczaka w „Balladzie o starym doktorze” - otrzymał Certyfikat Rocznego Kursu metodą HELEN DORON

  • DOROTKA JASZCZUROWSKA za rolę łabędzia w wierszu pt. „Brzydkie kaczątko”

     

2. Dla PRZEDSZKOLA NR 55 w Bielsku-Białej za dobór repertuaru, teatralność, piękne sceny zbiorowe, kostiumy i wdzięk wykonawców

WYRÓŻNIENIE INDYWIDUALNE

  • ANTOŚ POLAK za piękny śpiew i urok sceniczny - otrzymał Indeks Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS

  • MAJA WOŹNY za wdzięk i sprawność taneczną

NAGRODA dla Przedszkola nr 55 za samodzielnie wykonaną zespołową prace plastyczną pt. „Kosmiczna podróż”

3. Dla PRZEDSZKOLA NR 43 w Bielsku-Białej za kultywowanie tradycji ludowych w tańcu i gwarze, układy choreograficzne, piękny śpiew, kostiumy oraz spontaniczność wykonawców

WYRÓŻNIENIE INDYWIDUALNE – otrzymali

  • ALICJA STANCLIK za urok sceniczny

  • ROKSANA GOLASIK za autentyczną radość na scenie

  • JAKUB BYJA za wykonanie w gwarze śląskiej wiersza pt. „Kiedyś na Ślonsku”

4. Dla PRZEDSZKOLA NR 12 w Bielsku-Białej za aktualność programu artystycznego, propagowanie sportu i mądrego kibicowania, świetny układ choreograficzny i interpretację wiersza pt. „Hymn EURO 2012”


WYRÓŻNIENIE INDYWIDUALNE – otrzymały

  • WIKTORIA TABOR za swobodę sceniczną, uśmiech i dynamikę w sportowym programie artystycznym

  • BEATA KASTELIK za swobodę sceniczną, uśmiech i dynamikę w sportowym programie artystycznym

5. Dla PRZEDSZKOLA NR 49 w Bielsku-Białej za znakomitą choreografię i spontaniczność tancerzy w układzie zatytułowanym „Mali zwycięzcy” oraz interpretację wiersza pt. „Euro się zbliża”

WYRÓŻNIENIE INDYWIDUALNE – otrzymali

  • FILIP RYBCZYK za wykonanie piosenki pt. „Dalej orły”

  • WIKTORIA WIECZOREK za wykonanie piosenki pt. „ Dalej orły”

  • JAKUB NOWAK za interpretację wiersza pt. „EURO się zbliża”

  • TOMASZ FRĄC za interpretację wiersza pt. „EURO się zbliża”

  • JAKUB PIECZYKOLAN za interpretację wiersza pt. „EURO się zbliża”

  • IGNAŚ ZDANOWSKI za interpretację wiersza pt. „EURO się zbliża”

6. Dla PRZEDSZKOLA NR 25 w Bielsku-Białej za pomysł choreograficzny, dobór muzyki, zróżnicowane tempo układu tanecznego, piękną ilustrację piosenki i kostiumy

7. Dla PRZEDSZKOLA INTEGRACYJNEGO NR 1 w Bielsku-Białej za kultywowanie dawnych zwyczajów i obyczajów polskich, piękną scenografię, rekwizyty, kostium i znakomite przygotowanie wokalne solistów

WYRÓŻNIENIE INDYWIDUALNE – otrzymali

  • HUBERT ŻYREK za rolę „czarnego barana” w montażu słowno-muzycznym pt. „Dożynki przedszkolne”

  • FILIP RYCHLIK za rolę górala w montażu słowno-muzycznym pt. „Dożynki przedszkolne”

  • NATALIA STANCLIK za rolę gospodyni w montażu słowno-muzycznym pt. „Dożynki przedszkolne”

     

INDYWIDUALNOŚĆ XI FESTIWALU KULTURY PRZEDSZKOLNEJ

  • IGA GOLIASZ - za piękny głos, rytmiczność, wdzięk i urok sceniczny otrzymała Indeks Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS

     

NAGRODA dla Przedszkola Integracyjnego nr 1 za samodzielnie wykonaną zespołową prace plastyczną pt. „Tryptyk staropolski”


8. Dla PRZEDSZKOLA NR 41 w Bielsku-Białej za choreografię do układu tanecznego pt. „Razem z piłkarzami”, scenografię i ilustrację piosenki pt. „Razem”

WYRÓŻNIENIE INDYWIDUALNE – otrzymali

  • MAKSYMILIAN HANDZLIK za interpretację wiersza pt. „Euro gra – Euro trwa”

  • IGOR GRZESIOWSKI za interpretację wiersza pt. „Euro gra – Euro trwa”

  • MARYSIA SZCZEŚNIAK za wykonanie piosenki pt. „Razem – EURO 2012”

  • NATALIA CHROBAK za wykonanie piosenki pt. „Razem – EURO 2012”

  • OLIWIA BUŁKA za wykonanie piosenki pt. „Razem – EURO 2012”

9. Dla PRZEDSZKOLA NR 23 w Bielsku-Białej za przygotowanie wokalne, taneczne oraz rekwizyty, kostiumy i sprawność aktorską małych wykonawców

WYRÓŻNIENIE INDYWIDUALNE – otrzymali

  • PAWEŁ OLSZEWSKI za rolę Reksia w wierszu pt. „Podróż po Europie z Reksiem”

  • WIKTORIA SOJKA za za rolę narratora w wierszu pt. „Podróż po Europie z Reksiem”

  • MARTA PŁACHECKA za wykonanie tańca irlandzkiego

  • TYMEK KOZÓW za wykonanie tańca i wdzięk sceniczny

  • JUSTYNA CHABROS za wykonanie tańca, piękny śpiew i recytację - otrzymała Indeks Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS

10. Dla PRZEDSZKOLA NR 31 w Bielsku-Białej za inscenizację wiersza pt. „Piłka” i układ choreograficzny do tańca pt. „EURO 2012”

WYRÓŻNIENIE INDYWIDUALNE – otrzymali

  • KATARZYNA JANOSZ za rolę narratora w wierszu pt. „Piłka”

  • JACEK WIERZBICKI za wykonanie piosenki pt. „Po zielonej trawie piłka goni”

  • JAN PAJĄK za wykonanie piosenki pt. „Po zielonej trawie piłka goni”

  • ZUZANNA KORPANTY za wdzięk i urok sceniczny

     

    WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE DLA NAUCZYCIELI:

  • MARZENA KNYPS – Przedszkole nr 25 - za układ choreograficzny do tańca pt. „Pory roku”

  • MAGDALENA WEISTER – Przedszkole nr 55 - za pomysł widowiska muzyczno-wokalnego do tekstu i muzyki Marka Grechuty pt. „Piękne jest królestwo nasze”

  • BEATA ZONTEK – Przedszkole nr 41 – za przygotowanie dzieci do Festiwalu

  • SEBASTIAN CHMIEL – Przedszkole nr 44 – za przygotowanie taneczne dzieci do Festiwalu

  • IZABELA DROBISZ – Akademia Przedszkolaka „SMYK” - za przygotowanie taneczne dzieci do Festiwalu

     

GRAND PRIX – PUCHAR DYREKTORA MIEJSKEGO ZARZĄDU OŚWIATY W BIELSKU-BIAŁEJ

otrzymuje

PRZEDSZKOLE NR 11 w Bielsku-Białej za spójność programu, scenografię, kostiumy, przygotowanie aktorskie i wokalne dzieci


WYRÓŻNIENIE INDYWIDUALNE

  • EMILKA RUSEK za znakomite wykonanie inscenizacji wiersza pt. „ Myszka wiejska, myszka miejska” - otrzymała Certyfikat Rocznego Kursu metodą HELEN DORON

  • PATRYCJA NIEWIAROWSKA za znakomite wykonanie inscenizacji wiersza pt. „ Myszka wiejska, myszka miejska” - otrzymała Indeks Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS

  • ANDRZEJ ZALAUDIK za rolę narratora w inscenizacji wiersza pt. „Myszka wiejska, myszka miejska”

     

Wszystkie Przedszkola biorące udział w XI Festiwalu Kultury Przedszkolnej

otrzymały pamiątkowy obraz, dyplom i zestaw klocków – ufundowane przez Miejski Zarząd Oświaty w Bielsku-Białej. Przedszkola wyróżnione Nagrodą Specjalną – otrzymały nagrody ufundowane przez MAC EDUKACJA, UNIKIDS.

Wszystkie dzieci nagrodzone indywidualnie otrzymały nagrody ufundowane przez Panią Małgorzatę Handzlik – Posła do Parlamentu Europejskiego oraz Miejski Zarząd Oświaty oraz UNIKIDS.


Jury z zadowoleniem stwierdza, że przygotowane programy przez Przedszkola

były piękne i dopracowane.


SPONSORZY NAGRÓD:

  • MIEJSKI ZARZĄD OŚWIATY W BIELSKU-BIAŁEJ

  • UNIKIDS – HELEN DORON

  • MAC EDUKACJA ODDZIAŁ W BIELSKU-BIAŁEJ

  • Pani MAŁGORZATA HANDZLIK – Poseł do Parlamentu Europejskiego

Powrót

Miejsce wydarzenia

Dom Kultury w Hałcnowie
ul. S.M.Szewczyk 1
43-300 Bielsko-Biała
Telefon: +48 33 816 23 28; e-mail: halcnow@mdk.beskidy.pl
Termin:  2012-05-21
Godzina: 10:00:00

Galeria

Przedszkole Nr 2
Przedszkole Nr 2
Przedszkole Nr 2
Przedszkole Nr 2
Przedszkole Nr 54
Przedszkole Nr 54
Przedszkole Nr 54
Przedszkole Nr 54
Przedszkole Nr 44
Przedszkole Nr 44
Przedszkole Nr 44
Przedszkole Nr 44
Przedszkole Nr 44
Przedszkole Nr 44
Przedszkole Nr 39
Przedszkole Nr 39
Przedszkole Nr 55
Przedszkole Nr 55
Przedszkole Nr 43
Przedszkole Nr 43
Przedszkole Nr 12
Przedszkole Nr 12
Przedszkole Nr 12
Przedszkole Nr 12
Przedszkole Nr 40
Przedszkole Nr 40
Przedszkole Nr 40
Przedszkole Nr 40
Dziecięca Grupa twórcza
Dziecięca Grupa twórcza "Skrzaty" DK "Włókniarzy"
Dziecięca Grupa twórcza
Dziecięca Grupa twórcza "Skrzaty" DK "Włókniarzy"
Dziecięca Grupa Twórcza
DK Hałcnów
Dziecięca Grupa Twórcza DK Hałcnów
Dziecięca Grupa Twórcza
DK Hałcnów
Dziecięca Grupa Twórcza DK Hałcnów
Dziecięca grupa Twórcza 
DK Hałcnów
Dziecięca grupa Twórcza DK Hałcnów
Niepubliczne Przedszkole Sióstr Serafitek
Niepubliczne Przedszkole Sióstr Serafitek
Niepubliczne Przedszkole Sióstr serafitek
Niepubliczne Przedszkole Sióstr serafitek
Przedszkole Nr 16
Przedszkole Nr 16
Przedszkole Nr 16
Przedszkole Nr 16
Przedszkole Nr 4
Przedszkole Nr 4
Przedszkole Nr 49
Przedszkole Nr 49
Przedszkole Nr 49
Przedszkole Nr 49
Przedszkole Nr 25
Przedszkole Nr 25
Przedszkole Nr 25
Przedszkole Nr 25
Taneczne Przedszkole
Taneczne Przedszkole "Smyk"
Taneczne Przedszkole
Taneczne Przedszkole "Smyk"
Przedszkole Integracyjne Nr 1
Przedszkole Integracyjne Nr 1
Przedszkole Integracyjne Nr 1
Przedszkole Integracyjne Nr 1
Przedszkole Integracyjne Nr 1
Przedszkole Integracyjne Nr 1
Przedszkole Nr 32
Przedszkole Nr 32
Przedszkole Nr 32
Przedszkole Nr 32
Akademia Przedszkolaka
Akademia Przedszkolaka "Smyk"
Przedszkole nr 41
Przedszkole nr 41
Przedszkole Nr 11
Przedszkole Nr 11
Przedszkole Nr 11
Przedszkole Nr 11
Przedszkole Nr 42
Przedszkole Nr 42
Przedszkole Nr 42
Przedszkole Nr 42
Przedszkole Nr 30
Przedszkole Nr 30
Przedszkole Nr 23
Przedszkole Nr 23
Przedszkole Nr 23
Przedszkole Nr 23
Przedszkole Nr 31
Przedszkole Nr 31
Przedszkole Nr31
Przedszkole Nr31
Przedszkole Nr 7
Przedszkole Nr 7
Przedszkole Nr7
Przedszkole Nr7
Przedszkole Nr 8
Przedszkole Nr 8
Przedszkole Nr 8
Przedszkole Nr 8
Wystawa prac plastycznych
Wystawa prac plastycznych
Wystawa prac plastycznych
Wystawa prac plastycznych
Wystawa prac plastycznych
Wystawa prac plastycznych
Wystawa prac plastycznych
Wystawa prac plastycznych
Wręczenie nagród i dyplomów
Wręczenie nagród i dyplomów
Symbol Festiwalu
Symbol Festiwalu
Dyplom pamiątkowy
Dyplom pamiątkowy