ZAUŁEK z WOLUMINEM            

Zespoły

 ART DANCE SENIOR 

ART DANCE SENIOR

Adresat zajęć: młodzież w wieku od 14 do 26 lat, której pasją życiową jest taniec i twórcza realizacja poprzez teatr tańca.

Termin zajęć: wtorki i czwartki w godz. 17.00-20.00.

Instruktorka: Elżbieta Barwicka-Picheta
Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu i Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach (studia podyplomowe w zakresie artystycznych form aktywności ruchowej). Uczestniczka trzyletniego kursu doszkalającego w technice Marty Graham, organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Baletową w Gdańsku.

W programie: Głównym zadaniem realizowanym w zespole jest rozwijanie umiejętności tancerza i kształtowanie jego osobowości poprzez:
- zaznajamianie z różnymi technikami tańca,
- stosowanie ćwiczeń ruchowych (joga, gyrokinesis, pilates, elementy gimnastyki akrobatycznej),
- rozwijanie sprawności i świadomości ruchu,
- zaznajamianie z elementami gry aktorskiej,
- rozwijanie postaw twórczych, współtworzenie choreografii dla zespołu,
- wyrabianie wrażliwości muzycznej i nauka obcowania ze sztuką.

Informacje o zespole: Zespoły Art działają nieprzerwanie od 1993 roku i mają na swoim koncie mnóstwo osiągnięć (m.in. najwyższe wyróżnienie kategorii „S” podczas Wojewódzkich Przeglądów Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Artystycznych dla Art Dance, Art II i Art III w latach 1993-1999). W styczniu 2013 roku odbył się uroczysty jubileuszowy koncert z udziałem aktualnych formacji Art ; z tej okazji ukazał się też pamiątkowy album na temat zespołów.
Poniższy spis obejmuje najważniejsze nagrody i wyróżnienia z ostatnich pięciu lat działalności Art :

2011
- I miejsce na IX Ogólnopolskich Spotkaniach Zespołów Tanecznych „Zatańcz z nami” w Częstochowie.
2012
- Grand Prix na X Jubileuszowych Ogólnopolskich Spotkaniach Zespołów Tanecznych „Zatańcz z nami” w Częstochowie,
- Wyróżnienie na X Międzynarodowym Festiwalu Zespołów Tanecznych „O Laur Rzecha” w Rzeszowie,
- Grand Prix na V Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych „Bełchatów Power Dance 2012” w Bełchatowie,
- I miejsce na VI Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego „Power Dance 2012” w Katowicach dla Art Dance Senior oraz nagroda najlepszej tancerki turnieju dla Julii Walusiak.
2013
- dwie nagrody w IX Międzynarodowych Jesiennych Spotkaniach Artystycznych TALIZMAN SUKCESU 2013: I miejsce ex aequo w kategorii: inscenizacja taneczna oraz II miejsce w kategorii: taniec współczesny.
2014
- I miejsce w X Jubileuszowych Zimowych Impresjach Tanecznych 2014 w Hałcnowie;
- wyróżnienie w kategorii powyżej 15 lat w XX Ogólnopolskich Konfrontacjach Zespołów Tanecznych Małogoszcz
- II miejsce w IX Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Tanecznych o Puchar Burmistrza Miasta Grodzisk Mazowiecki,
-
I miejsce w X Międzynarodowych Jesiennych Artystycznych Spotkaniach „Talizman sukcesu” w Hałcnowie (w kategorii zespołów młodzieżowych).
 2015
- I miejsce i Puchar Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Bielsku-Białej w X Jubileuszowych Zimowych Impresjach Tanecznych 2014 w Hałcnowie (podczas tego przeglądu instruktorka prowadząca zespół Elżbieta Barwicka-Picheta została uhonorowana dyplomem dla najlepszego choreografa);
- I miejsce w VIII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego POWER DANCE 2015 w Katowicach;
- I miejsce w X Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Tanecznych o Puchar Burmistrza Miasta Grodzisk Mazowiecki.

2016

1. W X Ogólnopolskich Konfrontacjach Tańca Współczesnego Kontrasty w Mielcu zespół Art Dance zdobył:

- II miejsce za układ Daj mi losie oraz wyróżnienie za choreografię Bez śladu umysłu,

- Agnieszka Marynowska oraz Magdalena Jakubiec zdobyły także I miejsce za duet pt. Warkocz,

- Agnieszka Marynowska (Nie słucham) oraz Magdalena Jakubiec (Kroki) za własne solowe choreografie wywalczyły wyróżnienia,

- natomiast Magdalena Jakubiec została osobowością festiwalu.

2017

1. Podczas Zimowych Impresji Tanecznych grupa wywalczyła II miejsce za choreografię Śniąc siebie.

2W Przeglądzie Teatrów Tańca PrzeNikanie w Pyskowicach:

- zespół ART DANCE za choreografię, świadome i dojrzałe wykonanie,
za ogólnie wysoki poziom artystyczny prezentacji (za choreografię Daj mi losie),

- Agnieszka Marynowska wywalczyła nagrodę za ogólny wyraz artystyczny choreografii (układ Nie słucham),

- Agnieszka Marynowska i Magdalena Jakubiec za konsekwentną realizację pomysłu w układzie Warkocz,

- instruktorka grupy Elżbieta Barwicka-Picheta została doceniona za choreografię „Daj mi losie”. 

3. W I Festiwalu Teatr poza słowami organizowanym przez nasz dom kultury grupa zdobyła II miejsce za spektakl Daj mi losie.

 

Powrót

Galeria